دوران نامزدی

7 نکته ی طلایی برای دوران نامزدی موفق

قبل از هر چیزی میدونم شما عزیزی که دارید این مطلب رو مطالعه می کنید احتمالا با شخصی آشنا شدید و دنبال یک راهنمایی درست هستید تا دوران نامزدی خودتون رو با موفقیت سپری کنید، قبل از هر چیزی تبریک میگم بهتون و آرزوی یک زندگی مشترک خوب رو براتون دارم. یکسری نکات مهم در دوران نامزدی رو بهتون میگم، میدونم که این دوره شاید یه روزایی براتون خیلی خوب و لذت بخش باشه یه روزایی هم گیجید و نظر قطعی خودتون رو نمی دونید، اگر خیلی دچار تردید میشید حتما به یک موسسه تخصصی جهت مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید. بعد از مطمئن شدن نسبت به تصمیم گیریتون برای شروع یک زندگی خیلی موفق و اصولی نکات خیلی مهمی رو بهتون میگم، این نکات مهم هستند چون مسیر درست همینه اگر این مسیر رو دنبال کنید قطعا نتیجه ی عالی می گیرید و دوران نامزدی بدون دغدغه خواهید داشت.

7 نکته ی طلایی در دوران نامزدی

دوران نامزدی
دوران نامزدی
  1. داشتن اعتماد به نفس

یکی از مسائلی که در ابتدا خیلی کلیدی و مهم هست داشتن اعتماد به نفسه. هرشخصی تو محیط متفاوتی رشد پیدا کرده و برای خودش یکسری عقاید، سلیقه، نظری داره اما نباید ازدرستی یا غلط بودن این عقاید و نظرات بترسید و خجالت بکشید و یا اینکه منتظر این باشید که مهر تایید از هر مسئله از طرف مقابل خود بگیرید و باید اعتماد به نفس داشته باشید. یه مثال خیلی ساده میزنم، در یک شب دو نفری به یک مهمانی دعوت میشید و ذهن شما از روزها قبل درگیر میشه که چی بپوشید که مورد تایید طرف مقابل و اطرافیان آن قرار بگیرید. این مسئله اصلا درست نیست. منتظر گرفتن مهر تایید از طرف مقابله خود نباشید بلکه همانطور که هستید با اعتماد به نفس ظاهر شوید.

  1. به خودتون و قرارملاقاتتون احترام بگذارید

این مسئله خیلی مهمی هست که شما زمانی که در ارتباط با طرف مقابلتون هستید بیشتر از هر زمان دیگری باید به خودتون و قرارهایی که با دوستان و همکاران خود دارید احترام بگذارید. به طور مثال: طرف مقابلتان با شما تماس گرفته ومی خواهد با شما یک قرار ملاقات بزاره و یا شما را می خواهد به یک شام و یا سینما دعوت کنه. در ابتدا حتی اگر زمان خالی هم داشتید نباید به سرعت جواب مثبت دهید. باید حداقل بعد چند دقیقه به او جواب قطعی بدهید. اگرهم از قبل با دوستان و یا همکاران خود قرار ملاقات گذاشتید تحت هیچ شرایطی برنامه ی خود را کنسل نکنید و برای خود و قرارتان احترام قائل شید تا طرف مقابلتان هم بداند که در طول زندگی به قرارهای شما با دوستانتان احترام بگذارد. نکته ی دیگر این هست که اکثر آقایان تفریح با دوستانشان بسیار دوست دارند. پس شما هم به آنها احترام بگذارید.

 

  1. راجع به مسائل مهم صحبت کنید

خیلی از شما عزیزان دوست دارید دوران نامزدی رو خوش بگذرونید و دیگر حواستان به مسائل مهم و کلیدی که باید به آن بپردازید نیست. مثلا زمانی که راجع به مسائل کوچک حرف میزنید به طور مثال: راجع به رنگ و غذای مورد علاقه، میدونید این سوالا خیلی خوبه اما مسائل خیلی مهم تر مثل: روابط خانوادگی ، بودجه و …. خیلی مسائل مهم دیگری که فکر میکنید بعد ازدواج ممکنه باتون مشکل ساز بشه.

  1. اجتماعی باشید

وقتی به یک مهمانی خانوادگی یا دوستانه دعوت میشید در جمع سعی کنید ساکت نباشید و فقط شنونده باشید، با دیگران در جمع صحبت کنید و سوالاتی ار آنها بپرسید  و با آنها ارتباط برقرارکنید. راستی یک نکته ای که خیلی مهمه اینه در جمع دو طرف باید  به هم احترام بگذارند و چه بهتره که حتی توی جمع از هم تعریف کنید و شوخی های بیجا با هم دیگه نکنید.

  1. خط و نشان نکشید

شنیدید بعضی ها بهتون توصیه میکنند گربه رو دمه حجله بکش، این یک مثال قدیمیه که اصلا درست نیست، اگر شما از اول سعی کنید این مثال رو عملی کنید و برای طرف مقابلتان مدام خط و نشون بکشید، طرف شما احساس ترس بهش دست میده و فکر میکنه از اول با شما توی میدون جنگ قرارگرفته، احتمال خیلی زیاد با شما ادامه نمیده و منصرف میشه و یا اگرهم زندگی رو با هم شروع کنید مقابل ششما گارد گرفته و زندگی آرومی نخواهید داشت.

  1. احترام به خانواده ها

این هم از نکات بسیار مهم و ضروری هست که باید به اون توجه داشته باشید. شما اول از همه باید از پدر و مادر خود که زحمات بسیاری در طول زندگی برای شما کشیدند جلوی طرف مقابل خود قدردانی کنید و همیشه در حضور جمع احترام آنها را داشته باشید. تا در طول زندگی در هر مسئله ای همسر شما احترام به خانواده ی شما بگذارد. این مسئله یه چیز دو طرفه است، واجب هست که شما هم احترام خانواده ی طرف مقابل را داشته باشید.

  1. رعایت نکاتی زمانی که در یک مهمانی هستید

زمانی که در یک مهمانی یا در یک جمع قرار میگیرید و از شما پذیرایی می شود آداب مهمان را به جا بیاورید. چه خوب است وقتی چیزی را به شما تعارف می کنند به شریک زندگی خود احترام بگذارید و اول برای او بردارید، و بعد به بقیه تعارف کنید.

صحبت پایانی

در پایان به شما توصیه میکنم علاوه بر رعایت این نکات حتما به مرکز مشاوره قبل ازدواج راه نو مراجعه کرده تا درتمامی مسائل مربوط به ازدواج به شما کمک کرده.

 

 

وبسایت https://shayegan.net/
نوشته ایجاد شد 36

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا