مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی از اهمیت بسیارزیادی برای محصلان برخوردار است چرا که به طور کلی هدف از مشاوره تحصیلی اینه که دانش آموزان و یا دانشجویان در مسیر تحصیلی و در نهایت در مسیر شغلی درستی قرار بگیرند. منظور از مشاوره تحصیلی: راهنمایی کسانی که در مسیر تحصیل قرار دارند، بالا بردن سطح نقاط قوت و از بین بردن نقاط ضعف در تحصیل دانش آموزان یا دانشجویان می باشد. زمانی که شما تصمیم به یک برنامه ریزی درسی و تحصیلی دارید باید بدونید که بهره مند بودن از یک مشاور خوب و متخصص در زمینه برنامه ریزی در موفقیت شما بسیارتاثیرگذار خواهد بود. مشاوران کمک های بسیاری در مسیر تحصیل برای شما انجام می دهند.از جمله کارهایی که مشاوران برای شما انجام می دهند اینه که به شما مهارت های مطالعه درسی را یاد می دهند، زمانی که دچار بحران افت تحصیلی بشید به شما کمک می کنند تا با ارائه راه کارهایی جدید از این بحران بیرون بیاید، راه کارهایی برای کاهش استرس و اضطراب به شما توصیه می کنند، در کل به شما برای رسیدن به بهترین اهداف شما کمک می کنند و حتی راه کارهایی برای راحت تر رسیدن به اهدافتان را به شما پیشنهاد می کنند. تعدادی از مشاوران هستن که تخصص آنها شناسایی دقیق استعدادها و توانمندی های شماست و با این استعدادیابی شما را به سمت رشته ی تحصیلی شما می برد. حالا با تمام این توضیحات یک سوالی که خیلی از شما عزیزان دوست دارید که اطلاعات کافی راجع اون بدونید در سطر بعدی مطرح می کنیم.

دلیل ضرورت داشتن مشاور حین تحصیل چیست؟

همانطور که میدونید برای رسیدن به یک هدف ایده آل تحصیلی احتیاج به راهنمایی یک فرد کاردان و متخصص دارید، داشتن مشاور ضروری هست چرا که مشاور می تونه به راحتی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان رو به خوبی بشناسه تا دانش آموزان بهتر از توانایی های بالقوه شان استفاده کنند. مشاوران با ارائه یک برنامه ریزی خوب بسیار میتونند درآینده تحصیلی شما تاثیر گذار باشند. یکی از مهم ترین مسئله در کنکور انتخاب رشته می باشد پس خیلی کمک یک مشاور متخصص در انتخاب رشته صحیح میتواند موثر باشد. به طور کلی مشاوران به راحتی زمینه ی لازم را برای موفقیت تحصیلی دانش آموزان و حتی دانشجویان و آیند شغلی آنها را فراهم می کنند.

مشاوره تحصیلی

آیا داشتن یک رابطه سازنده با مشاور تاثیر گذاراست؟

باید بهتون بگم که مشاور زمان زیادی رو برای مشاوره دادن به شما و برای برنامه ریزی درسیتون سپری می کنه. مشاور زمان زیادی رو در طول تحصیل و رسیدن به هدفتون همراه شماست. علاوه بر اینکه با شما در ارتباط است لازمه که با والدین و یا حتی با دبیران شما هم در گفتگو باشد. پس مشاوران باید با استفاده از تجربه و تخصص خود روابط مستحکمی رو با کادر آموزشی، والدین و دانش آموزان داشته باشند. این رو هم باید بهتون بگم که همیشه مشاوران در هر زمینه ای محرم اسرار شما هستند و شما باید بتونید حس اعتماد و نزدیکی به آنها داشته با شید. اگرمشاور با مهارت و تخصص خود بتونه یک رابطه سازنده با دانش آموزان و محیط اجتماعی محصل برقرار کند حتما دانش آموز به هدف ایده آل خود می رسد. یه همکاری منسجم بین مشاور با مدرسه و والدین باعث حداکثر شدن موفقیت تحصیلی دانش آموز می شود. آغازگر این تعامل مشاوران مدرسه هستند. آنا به صورت مدام والدین رو در جریان همه ی امور مربوط به دانش آموزان در مدرسه قرار می دهند و حتی به خانواده هایی که مشکلاتی با فرزندان خود دارند آموزش های لازم می دهند.

برای جلوگیری از افت تحصیلی حتما احتیاج به مشاور تحصیلی دارید

برخی از دانش آموزان به دلایل خیلی متفاوتی می توانند در معرض افت تحصیلی قرار بگیرند. این مشکلات دانش آموزان یا شخصی و یا خانوادگی است. در بررسی های زیادی ثابت شده افت تحصیلی این عزیزان به عوامل بیرونی مثل: خانواده، مدرسه، دوستان و غیره ….. بستگی دارد و یا بعضی اوقات دلایل آن می تواند شخصی باشد. به طور مثال یکی از مشکلات فردی گیج و گنگ بودن دانش آموز عزیز درباره روش مطالعه و برنامه ریزیست. در یه مورد مشاور خیلی نقش کلیدی و مهمی می تونه داشته باشه دقیقا زمانی که دانش آموز در نحوه درس خوندن و برنامه ریزیش گیجه. چون مشاور برای دانش آموزان مختلفی با شرایط های خاص برنامه ریزی می کنند با راهکارهای مناسبی دانش آموزان رو هدایت می کنند.

چه طور می تونین به مطالعه و پیشرفت تحصیلی خود سرعت بدین؟

بعضی از دانش آموزان و خانواده هایشان دوست دارند عملکر بهینه و پرسرعتی در زمینه تحصیلی داشته باشند. کسانی که علاقمند به این کار هستند امکان داره در هر سطحی از تحصیل باشند از دانش آموز با سطح پایین، متوسط و یا بالا اما به هر حال تمایل دارند روش هایی مفید و کارا رو برای پیشرفت خود چه در سرعت مطالعه یا رسیدن به هدف تحصیلی خود را بدونند. مشاوره تحصیلی این راهکارها رو برای دانش آموزان فراهم می کنند و سرعت مطالعه و پیشرفتشون را بالا می برند.

مطالب مهمی که راجع به آن باید بدونید

متاسفانه امروزه بنا به شرایط که برای قبولی محصلان برای دانشگاه های دولتی و برتر کشور به وجود اومده بازار حواشی کنکور بسیار داغ شده. بسیاری از افراد بی تجربه و با برخورداری از سطح علمی پایین از این بازار داغ  سوء  استفاده می کنند. بسیار از موسسات نامعتبر تبدیل به یک برند شده اند و مبالغ هنگفتی را از والدین می گیرند و در نهایت با رتبه شش رقمی کنکور دانش آموزان افتخار آفرینی می کنند. علاوه بر اینکه اینها پول شما را میگیرند  و بی نتیجه می ماند آنها ضربه ی روحی به فرزندان شما می زنند چرا که به فرزندان شما به دروغی اعتماد به نفس رتبه زیر 100 را می دهند. اما نباید بی انصاف باشیم چرا که در بین همین بازار آشفته مشاوران متخصص و دل رحم و دلسوزی هستند که تا پایان موفقیت فرزندان شما تلاش بی وقفه انجام میدهند و آنان را به مقصد ایده آل می رسانند. شما می توانید با تحقیق و پرس و جو و حتی با یک تلفن ساده پی به خوب بودن مشاور ببرید.

مشاوره تحصیلی

وبسایت https://shayegan.net/
نوشته ایجاد شد 36

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا