زوج درمانی

زوج درمانی

آیا تا به حال به مفهوم واژه زوج و زوج درمانی توجه کرده اید؟آیا می دانید زوج درمانی چیست؟ و چگونه انجام می شود؟ هدف ما از انتشار این مقاله صحبت در رابطه با زوج درمانی و چگونگی انجام آن می باشد. در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت راه نو با ما همراه باشید تا با مفهوم زوج درمانی و چگونگی انجام آن آشنا شوید.
معمولا اکثر دختران و پسران جوانی که به بلوغ می رسند در پی پیدا کردن نیمه گمشده خود می باشند. آنها می خواهند همسر ایده آل خود را پیدا کنند. معنی همسر ایده آل برای افراد مختلف متفاوت است ولی قطعا یکی از شرایط ایده آل بودن همسر داشتن تفاهم، نگرش یکسان به زندگی و پذیرفتن تفاوت ها می باشد. زمانی که شما شخص ایده آل خود را پیدا می کنید، تصمیم می گیرید تا تمام زندگی خود را در کنار آن شخص بگذرانید و پازل نیمه کاره زندگی خود را در کنار شخص ایده آلتان کامل کنید، در نتیجه پیوندی مقدس بین شما ایجاد می شود به این پیوند مقدس ازدواج می گویند.

 

اختلاف بین زوجین

همانطور که می دانید با وجود عشق و علاقه ای که بین یک زوج وجود دارد، گاه به دلیل اختلاف سلیقه بحث و مشاجره بین زوجین ایجاد می شود، حتی ممکن است این اختلاف سلیقه خود را به صورت بحث و مشاجره نشان ندهد و زوج ها از بیان کردن آن صرف نظر کنند. اما در هر دو صورت چه اختلاف موجود خود را به صورت بحث و دعوا نشان دهد، چه این اختلاف نظر پنهان شود مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد می کند. بنابراین می توانیم بگوییم از شایع ترین دلایل مراجعه زوج ها به مشاوران، روان شناسان، روان پزشکان مشکلات و اختلافاتی است که در زندگی زناشویی آنها وجود دارد.

زوج درمانی

زوج درمانی چیست؟

گاهی اوقات مشکلاتی بین زوجین به وجود می آید که آنها به تنهایی قادر به حل آنها نیستند.
یکی از راهکارهایی که برای حل این اختلافات مطرح می شود، زوج درمانی می باشد. زوج درمانی در واقع فرآیندی است که در آن زن، مرد و یک متخصص با هم در رابطه با مشکلات موجود به بحث می نشینند. در این جلسات معمولا زن و مرد افکار و احساساتشان را بیان می کنند و در خصوص آنها با یکدیگر صحبت می کنند.

زوج درمانی چگونه انجام می شود؟

همانطو که گفتیم زوج درمانی فرآیندی است که در آن زن و شوهر به همراه یک مشاور، روانشناس یا روانپزشک با هم در رابطه با مشکلات، اختلاف نظرها، افکار و احساساتشان صحبت می کنند. در واقع فرد متخصصی که همراه با زن و شوهر در این جلسات حضور دارد به آنها کمک می کند تا افکار و احساساتشان را بیان کنند و تمامی مسائلی را که نمی دانند و یا نمی توانند درباره آنها صحبت کنند را مطرح کنند و درباره آنها صحبت کنند تا مشکلاتشان از بین برود.

زوج درمانی اگر توسط یک متخصص و به درستی صورت گیرد معمولا سبب نزدیک شدن زوجین به یکدیگر می شود. نکته مهم و قابل تامل این است که برطرف کردن اختلافات بین زوج های جوان می تواند خیلی آسان و یا خیلی سخت باشد. بعضی از زوج های جوان به دلیل عشقی که به همسرانشان دارند تمام تلاش خود را می کنند تا اختلاف سلیقه ها و مشکلات را تا جای ممکن نادیده بگیرند اما بعضی از زوج ها معمولا به دلیل غرور و سرسختی که دارند می خواهند از موضع خود دفاع کنند در اینگونه موارد ایجاد تفاهم بین زوج ها به سختی صورت می پذیرد.

معمولا در جلسات زوج درمانی زوجین باید تمامی مشکلات را مطرح کرده و تا جایی که می توانند با مشاور همکاری کنند تا به بهترین نتیجه برسند.

در زوج درمانی باید به چه نکاتی توجه کنیم

باید تمامی مشکلات را بدون رودربایسی از همسر و یا مشاور مطرح کنید

نگاه زوجین باید برای حل مشکل باشد نه پیروزی بر یکدیگر

بهترین زمان مراجعه به مشاور

معمولا بهترین زمان برای مراجعه به متخصص در زمان شروع اختلافات می باشد. زوجین باید در همان ابتدای مشاهده اختلافات و قبل از بزرگ شدن آنها به مشاور مراجعه کنند. البته ما به شما پیشنهاد می کنیم تا به صورت سالانه به یک مشاور حرفه ای و مجرب مراجعه کنید، این کار به شما کمک می کند تا کوچکترین اختلافات بین شما از بین برود و روابط پایدارتر و مستحکم تری داشته باشید.

زوج درمانی راه نو

مجموعه راه نو با داشتن کادری حرفه ای و مجرب که همگی در حوزه کاری خود متخصص می باشند آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

وبسایت https://shayegan.net/
نوشته ایجاد شد 36

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا